Leden 2015

Žiju

31. ledna 2015 v 13:33 | Ko Ky |  Deníček
Ahoj,

jak tak koukám docela dlouho tady nebyl žádný článek za což se vám omlouvám, počítala jsem, že vše budu stíhat, ale stal se opak nestíhám a to díky tomu, že i mi přes týden bylo špatně a byla jsem i nemocná, tak internet šel stranou a jak jsou i výkyvy počasí a nejvíce ohrožení jsou lidi s nízkým tlakem, s depresemi apod, tak nejsem ani já výjimkou, kdo s tím zápasí a podlouhé době, kdy se můj tlak držel v rozmezí(105-106 na 60-70) tak odedneška jedu zase na 96 na 60 a i se dle toho cítím.
Mě čeká hodně práce a jak jsem i začala od minulého týdne dle rozpisu chodit na praxi do školky, tak o to více práce mám, hold to není jednoduché a když jsem byla za praktickou doktorkou, tak ta mi řekla, jestli je možné přerušit školu a říkám, že to v žádném případě. To musím nějak zvládnout, už jen ani ne čtyři měsíce a je to za mnou, tedy pokud to zvládnu. Tedy ovšem to zda-li budu i na ty zbytek čtyři měsíce pokračovat rozhodne dost důležitý pondělní test z psychologie, pokud ho neudělám, tak končím...
A od včera je ségra v akci a balí věci, jelikož ode dneška už to začínají pomalu odvážet a já mám za úkol večer jim přivezt malého a u nich budu přespávat, tak doma budu až zítra, kdy musím udělat přípravu do školky(výrobky)dopsat zápisy co jsem chyběla a hlavně se učit na test z psychologie, který je rozhodující. Tak jsem z toho všeho na nervy a ještě akustika doma je ve stavu dusna, tak moc až i z toho je mi špatně a abych se soustředila na to co mám, to moc nejde, takže když někdo vyhlásí na mne sázku, zda tyto čtyři měsíce přežiju nebo se mi něco stane vůbec se tomu nebudu divit..
Zítra během dne vás budu obíhat, tak si nemyslete, že budete ochuzeni o mojí návštěvu. :)


Inspirace 25

23. ledna 2015 v 5:32 | Ko Ky |  Thinspo
Ahoj,

tady bude menší inspirace po delší době, tak se snad nebudete zlobit.
Motivace

22. ledna 2015 v 5:32 | Ko Ky |  Deníček
Ahoj,

jdu napsat, jak jsem se měla do včerejška.

Pondělí

Jsem vstávala o něco dříve, protože jsem se musela ještě učit a hlavně jsem měla doznatky z minulého týdne a i když jsem jedla i normálně spala bylo mi celý den na zvracení a po ránu před zkouškou to i vypadalo, že budu zvracet, ale naštěstí to pak přešlo. Jen jsem se ve škole rozčílila. Bylo nám v minulém týdnu oznámeno, že během praxi nemáme chodit na testy či zkoušení, ale až po praxi nebo mimo praxi, což já osobně jsem tak udělala a když jsem věděla, že budu začínat až později s klidným svědomím jsem si to šla napsat a pak tohle slyším? mě to tak rozhodilo, že jsem se ne zcela soustředila na test. Zamračený
Pak jsem si šla koupit sušenku do Kauflandu, abych si zlepšila nervy a koupila jsem i velké sušenky, ale ty jsem si nedala a ani tu sušenku, ale vyrazila směr praxe.
Na praxi mě hezky přivítaly a první den jsem tam viděla moc pěkné dětí, čerstvě ročné dvojčátka(chlapečky),tak mi jich bylo tak líto, že takhle malý a už jsou mimo domov. Zamračený Jsem si celou dobu četla určité spisy a pak něco zařizovala dle koupě, něco vyplňovala a dostala pokyny na úterní den.
Po příjezdu domů jsem vzala synovce a šla s ním něco mu koupit, tak byl z toho natěšený a něco dostala i jeho máma a pak i večer dostal z toho velkého balení sušenek, pár jelikož já se s nimi dělím o všechno.

Úterý

Jsem byla poměrně brzy vzhůru, protože jsem usnula u televize a pak se mi už nechtělo spát. Tak jsem byla chvilku tady a něco si dělala. Potom jsem kolem osmé hodiny jela směr Neoluxor koupit pár knih, které mi řekly v Klokánku, že by chtěly koupit, pak jim koupit do papírnictví Euro obaly a šupajdit na praxi, kde jsem si pročetla spis, něco zařadila a hlavně co se mi na dnešku líbilo bylo rozhovor s jednou hlavní vedoucí toho Klokánku o určitých věcech s kterými se i osobně potkávám. Pak jsem byla něco malého vyřídit a potom už mě čekalo doprovodit jednoho klučinu na jeho sezení s psycholožkou a jsem to dobře zvládla. Na dobu čekání jsem si půjčila jednu koupenou knihu, která mne tak motivovala, že se jí budu inspirovat a na své myšlenky něco doplním a i k tomuto tématu, co jsem četla napíšu knihu. Pak jen doma, kde jsem spíše převážně odpočívala a i poměrně brzy usnula.

Středa


Včera se mi moc nechtělo vstávat, ale tak vstávala jsem. Jsem i jela později, což mi plně vyhovuje. Na praxi jsem přečetla spis, uklidila pro děti jeden stůl(srovnávala jim tam věci a ostrouhala pastelky) z kterého mám na rukou mozoly. Pak jsem si hrála s jednou holčičkou a potom jsem začala dělat úkoly s různými dětmi a poměrně i dost pozdě odcházela, že doma jsem nebyla ničeho schopná a jsem jen odpočívala.

Tak to je všechno co bych chtěla sdělit. Co se týče dalších dnů, to očekávejte buď v sobotu nebo až v neděli, protože na další dny včetně tohoto jsou připravené jiné články.


Dárek pro A. a od A.

20. ledna 2015 v 1:37 | Ko Ky |  Vánoce
Ahoj,

v tomto článku uvidíte co jsem dala za dárek pro kamarádku A. a co jsem od ní dostala.


-Kamarádka A. dostala takovouhle krásnou věc(svíčku s vůni do nádoby). Osobně vlastní takovéhle věci a krásně mi to voní než svíčky kupované s různou vůni.


-Od kamarádky jsem dostala tohoto krásného plyšového medvídka a krásný užitečný notýsek.

Dárek pro K. a její dceru a dárek od K.

20. ledna 2015 v 1:24 | Ko Ky |  Vánoce
Ahoj,

v tomto článku se dozvíte co jsem dala za dárek kamarádce K. a její malé ani ne dvojročné dcerce(je o tři měsíce mladší než můj synovec).

-Kamarádce K. jsem dala tuto housenku. Osobně mám jednu doma a moc se mi líbí a proto jsem i takovou pořídila kamarádce, aby z toho byla natěšená.


-Její dcerce jsem koupila takového krásného pejska v podobě plyšové hračky.


- A tohle všechno jsem od ní dostala (dva andělíčky, takový jednoduchý diář spíše na zapisování svátků a narozenin a čtyřlístek pro štěstí a mýdlo na problematickou pleť s vůni pomeranče).

Změna

19. ledna 2015 v 4:31 | Ko Ky |  Deníček
Ahoj,

moc vám děkuji za podporu a že tu jste se mnou. Mrkající Tento týden budete mít dost článků, tak se rozhodně nudit nebudete, ale kvůli dodělávání praxi(včera) a učení se na zkoušky, které mne dnes čekají a ještě práce na kazuistice(rozbor klientového případu) a opravy seminární práce, která mi byla vrácena se dneska tomu budu muset věnovat, tak očekávejte článek až večer a pak od zítřka ráno, odpoledne i večer.
I poměrně dost jsem si nahrabala spánek za minulé dny, ale stejně cítím, že bych chtěla pořád spát, ale to je také tím, že něco na mne leze, tak tomu moc velkou váhu nedávám a spíše se snažím být zdravá a pokud do středy to nebude lepší, tak po praxi si skočím k doktorce, abych nebyla tak dlouho případně nemocná, protože chybět na praxi či ve škole nebo v práci rozhodně nechci.
I tento týden plánuji změny na blogu, tak doufám, že dle techniky to zase nebude problém, protože se mi nad tím dvakrát pak pracovat nechce, takže snad tento týden bude jiný než minulý. :)
Tak se prozatím s vámi loučím a večer se na vás podívám a odpovím vám a něco napíšu.


Návrat

17. ledna 2015 v 14:24 | Ko Ky |  Deníček
Ahoj,

po několika dnech tady. Nějak nedávám a navíc něco jsem špatně udělala na blogu v nastavení, že jsem přednastavené články zrušila a mohla jsem je dělat znovu, ale na to bohužel nebyl čas a ani na nic. I jsem pár dní opět byla nucená nespát, takže v momentálně době jsem zcela oslabená, že pociťuji, pokud to urychleně nezměním, tak sebou někde švihnu a to jen díky tomu, že jsem se věnovala škole a učení se a vynechávala spánek, ale tak snad se mi to za pár dní zlepší, protože pokud ne, tak nevím co budu dělat, takhle fungovat moc tedy popravdě neumím.
Naštěstí jsem teď na praxi, kde nejsem tolik hodin a hlavně se na nic učit či něco vytvářet nemusím, tak všechno si dám do pořádku, když mohu a uvidím během týdne jak to bude, pokud se mi to nesrovná, tak se nebudu trápit a vyhledám doktorku, aby mi pomohla.
Během tohoto víkendu vám vše vynahradím, takže kdo se na něco těšil, tak nebojte ochuzeni o to nebudete. ;)


Omluva

12. ledna 2015 v 3:32 | Ko Ky |  Deníček
Ahoj,

moc se vám omlouvám, že nepřidávám články a ani vás neobíhám, ale jaksi taksi to nestíhám. Zamračený Mám moc nabité dny, že ani klidný spánek si neužiji a ani nikam se nechodím bavit, ale jenom píšu a píšu tu posranou seminární práci a další věci do školy, že spánek, internet,zábava jde trochu stranou, ale tak dnes jdu konečně tisknout práci, tak už mám od toho pokoj. Aspoň do konce března, kdy budu zase tvořit seminární práci, ale teď na děti, což je pro některé těžší i pro mne, ale tak už i teď začínám tvořit práci, ať mě to pak nezaskočí a hlavně, abych to i pak měla rychle hotové a mohla se bez problému učit na zkoušky.

Od doby co jsem se neozvala se nic moc neudálo, protože když jen jsem u psaní a učení, tak toho se moc nestihne. Ale určité předvádění synovce jsem taky zažila a je to tedy čiperka, ale má jaksi tento týden smůlu, se před ním totiž budu schovávat, abych se mohla v klidu učit, tak snad se mi to podaří. :) Pak i si dopřávám chutné věci, že si je i užívám v plné míře a hlavně dopřávám dost času na snězení. V jiném článku budete pak vědět jaké to jsou ty mňamky, ale nějaké sušenky či čokolády apod neočekávejte, je to více zdravé,sice ne tolik, ale oprati sušence ano. :)

Pár článku o lednové výzvě jsem musela poupravit a proto to bude zveřejňováno až od tohoto týdne nebo-li až od zítřejšího dne. I jsem přednastavila ještě články o dárcích z Vánoc sice vím, že už je po nich, ale nikdy není dost inspirace co komu pak dát.

I tento víkend budu mít hotový diář, tak se můžete těšit na speciální článek s postupem, jak jsem si ho upravila(s fotkami).

Problémy

7. ledna 2015 v 17:17 | Ko Ky |  Deníček
Ahoj,

zdravím vás po pár dnech a předem se omlouvám, že jsem tady nebyla, ale celou neděli jsem strávila nad seminární práci a v pondělí mi bylo blbě, že jsem ani nešla na praxi a šla jsem pak i když mi bylo špatně k soudu, protože byl stanoven termín k náhledu do spisu a případnému doplnění, tak jsem toho využila a něco tam dodala na svoji obhajobu a neostálela a poprosila skrze FB přátele o pomoc o hledání právníka a díky jedné kamarádce to vypadá, že jsem i někoho našla a i je dobrý(aspoň dle komunikace přes e-mail se tak jeví, tak uvidím co bude na schůzce. I ta kamarádka má přítele co je ochotný mi opravit mobil za 1.500 Kč, což jsem si hned domluvila kdy to předám k opravě, protože za takovou cenu mi to nikde neudělají.


Jak jsem vám psala, abyste se vyjádřili zda chcete lednovou výzvu zveřejňovat den po dni a zda jí vůbec chcete a jsem ráda za to kolik lidí se ozvalo(a nejen tady,ale i jinde) a sice jsem teď řešila ten soud, ale už začínám být pomalu v klidu, tedy ne 100%, ale jsem na tom lépe než jsem byla do včerejška, kdy jsem i kvůli tomu brečela. Tak pomalu to začnu zveřejňovat a můžete se kochat.


Celý týden mi nějak rychle utíká, že si říkám, jak i rychle uteče leden, únor, březen a bude tu duben, kdy prvně slavím narozeniny a pak mi začínají zkoušky, tak pokud u mne nebyla nervozita do teď, tak si věřte, že už u mne zajisté se dostavuje a čím dál více se zkoušky blíží, tak tím více.


I během dnů se hezky učím, dovytvařují si diář a už jsem u měsíce ,,květen" tak jen pár a diář mám zcela vytvořený a jen hezky do něj zapisovat aktivity a je to pěkná odvedená práce. Pak si sem tam občas ,,pokecáme" se synovcem s tím stylem, že se po mne opičí, já jdu si sednout natáhnu nohy a dám si je křížem a co on? on si sedne vedle mne, taky si dá nohy křížem a také jí, prostě dvojka. :D I hezky dodržuji jedno předsevzetí a to, že se budu starat o svoje tělo, teď i více jsem za to ráda, jak mám dost stresů i kvůli tomu soudu a co tak vidím bude se to jen stupňovat, tak se na to musím zcela po veškerých stránkách připravit, ať mi není blbě a hlavně tím netrpí mé tělo.


Tak se nebudu tolik vykecávat a jdu se vrhnout na práci a také na zkoušení nebo test(to se pan profesor zítra rozhodne)a jdu se hezky učit, ať to dám a mohu si škrtnout pro letošní rok předmět, který mne čekal. Samozřejmě, že mne čekají ještě i další, ale jsem ráda, že si mohu odškrtávat to co mám už zcela za sebou.


Práce šlechtí člověka

3. ledna 2015 v 12:32 | Ko Ky |  Deníček
Ahoj,

tak jak nadpis napovídá, pořád něco dělám a nějak virtuální svět jde mimo mne, ale dneska si to obrátím a budu více na internetu než pracovat, protože si chci odpočinout, abych načerpala další sílu na práci.

Sice to má jednu výhodu a to, že pak budu mít od všeho klid a budu pak vše v rámci možnosti a času dělat v klidu, ale stejně má to i své nedostatky, protože už ztrácím energii a dál se neumím pohnout, ač mě toho ještě dost čeká. I chvilkové odpočinky mám i zpestření v podobě strávení chvil s drahou polovičkou nebo synovcem, kdy mi zpříjemňují den. A synovec ukazuje poznatky, jak i tak malé dítě(ani ne dvou leté) dokáže být vychytralé než dospělí. Líbající Například, já jsem v podřepu, abych nemusela se naklánět a co on? on ze sebe dělá kačenu a opičí se a když se tomu smějeme, tak ještě více přidá a směje se také. Nebo jde se svým dědou(mým otcem) na procházku, potkají jednu paní ze vchodu, která jim pomáhá nandávat synovci rukavice, pak se jí drží za ruku a místo toho, aby šel s dědou ke své prababičce(mé babičce) tak má svojí hlavu a jde s cizí paní(sousedkou) směr obchod. :D By mě i zajímalo, jak to dopadlo zda i šel nakupovat nebo před vchodem do obchodu se vzdal té paní sousedky.


Jsem si i během čtvrtka z notesu, který jsem dostala od kamarádky udělala diář, takže jsem si i hned poznačila u některých dnů co mne čeká a i hezky upravila a ještě mě čeká udělat měsíce (březen, duben, květen, červen) a více se mi tam bohužel nevejde, ale tak co, si do té doby mohu pořídit další. :) Jsem i během čtvrtka se rozhodla, že se postupně budu zbavovat starých nepotřebných věcech, jelikož už chci žít dospělý pracovitý život ne ten ,,studentský", takže k tomu i přizpůsobuji určité věci. Potom konečne dopsala ZAP i PRÁ a během včerejška dopsala LIV, ZSV, SOP, PEC a během dnešního večera bych chtěla ještě něco udělat a zítra jen psát seminární práci, kterou jsem vůbec ještě nezačala a měla bych vytvořit více jak 30 stránek nebo tak přibližně, tak jsem na sebe zvědavá.


Pak jsem se vás chtěla zeptat, jestli máte zájem, abych sem psala, den po dni, jak jsem na tom s lednovou výzvou? osobně si to zapisuji, abych měla srovnání, takže to pro mne nebude problém, ale pokud nebude zájem, tak se zlobit nebudu a pak do konce měsíce napíšu, co je to za výzvu a pak jak jsem se případně změnila, nic více bych o tom nepsala, takže je to jen a jen na vás. ;)Jak na Nový rok, tak po celý rok

1. ledna 2015 v 11:01 | Ko Ky |  Deníček
Ahoj,

tak jak jste si užili včerejší den? v kolik jste šli dnes spát?
Já osobně včerejšek strávila uklízením, protože mi nepřišlo, že by se mělo něco slavit, je to pro mě obyčejný den jako jiný. Jen jsem pár minut po půlnoci u zpívání Michala Davida si zatančila se synovcem a dostala i svojí první pusu a už v tuto chvíli mám i druhou od svého přítele, tak doufám, že to je znamením lepšího zdraví. :)

Budete si dávat nějaké předsevzetí do Nového roku? já jsem si dala a jaké?

Moje předsevzetí na tento rok

  • mít o 10 kg méně
  • zlepšit si zdraví
  • úspěšně dokončit školu
  • mít dobrou práci
  • nenechat si zbytečně kazit náladu
  • více se starat o tělo(dle vzhledu)
tak toto jsou mé předsevzetí. Dokázala bych vymyslet i další, ale podle mne toto bude bohatě stačit. :)


Během Vánoc jsem dávala na svojí stránku fotky jídla, tak i vám sem je ukážu v jedné fotce, kterou jsem pořídila ze své stránky na FB pomocí (Prt Sc SysRq). Tak se kochejte.

A od dnešního dne, díky jedné suprové stránce(i blogu) budu cvičit tento krásný plán(viz foto pod tímto odstavcem). Tak snad to budu hezky dodržovat a budu mít dobré výsledky.