Shrnutí praxe ve školce

2. února 2014 v 10:39 | Ko Ky |  Praxe
Ahoj,

tak tento článek bude o shrnutí praxe ve školce ve velkém,tak snad si to pročtete až do konce tohoto článku.

V pondělí 20.1.2014 jsem nastupovala na praxi do soukromé mateřské školky,kde jsem měla začínat v 8hodin,ale jsem naučena,že všude se má chodit s předstihem, tak už jsem tam byla 7:45-7:47 hodin. Po příchodu do školky jsem si odložila věci a šla k dětem,kde mě jejich učitelka jen tak letmo přivítala a taky řekla dětem,které tam zatím byly,kdo jsem a na jakou dobu tam budu a pak nastala taková trapná situace se začlenit a co budu dělat.Smějící se
Tak nevim, jestli jsem udělala dobře,ale viděla jsem si,že si hrajou,tak jsem se k nim přidala a když přišla další holčička,tak mi jejich učitelka a ředitelka v jednom dala dva papíry od té holčičky a od jednoho kluka,že tu jsou noví a ještě s nimi neudělali pohovor co všechno umí a že to mám udělat já.No tak dobrý,tohle jsem ještě nedělala,ale tak myslím si,že jsem to zvládla dobře na to,jak jsem se toho bála.Udělala jsem jen pokroky s holčičkou,jelikož ten klučina nechtěl,tak toho jsem nechala být a věnovala se individuálně jenom té holce.
Pak se udělal ranní kruh.Učitelka mě znovu představila dětem a začala číst seznam dětí,kdo tam je a kdo není,abych věděla kdo je kdo.Pak jsme si udělali ,,Kolo,kolo mlýnský" a ,,Zajíčka" a šli jsme na svačinu.
Kde mi ředitelka udělala kávu a po svačině jsme šli nahoru a tam mi ukazovala třídní knihu,docházku,jejich arch všech dětí,a co v kolika letech by děti mělo umět a povídaly jsme si o integrovaných dětech-kluků co tam byli.
A až jsme si dopily kávu,tak jsme šly do malé kuchyňky pro děti,kde jsme nejdříve si ukazovali části těla a pak i říkanky a učitelka se mě ptala,jestli neznám nějaké,ale vzhledem,že tohle mě nikdo neučil a já jsem do té doby o to nejevila žádný zájem,tak jsem nic neznala,takže jsem nic neporadila,tak učitelka vymyslela ještě nějaké a pak si děti hrály,že vaří nebo telefonují atd.Což i mě dávali,abych jedla nebo pila,což bylo opravdu srandovní. :-D
Pak jenom hraní,hygiena,oběd a převlékání a je tu čtení,takže mě to daly na starosti,ale umíte si představit,jak to dopadlo.Nos jsem měla ucpaný a krk byl v takovém stavu,že když nějak na něj přitlačím,aby měnil hlas,tak se ztrácel,tak když jsem se o to pokusila,tak se i tak stalo,tak se i divím,že mě to nechaly číst,ale tak dočetla jsem jednu pohádku a bylo to za mnou. Během odpočinku mě poprosila J. s kterou jsem si potykala,jestli bych nemohla jít ke knížkám a prohlédnout je a ty,které jsou rozthnuté zalepit,tak jsem to i tak udělala.
Po odpočinku byla svačina a pak jen hezké hraní,což jsem si dost hrála,takže mi to uteklo a kdyby mi J, neřekla,že je čas na odchod domů,tak ani o tom nevim,jelikož jsem čas nesledovala,tak jsem se s ní rozloučila i s dětmi a šla domů.

Další den v úterý jsem tam přišla trochu později,ale i dřív jak v osm hodin,tak to tolik nevadilo.Což hned po příchodu mě J. poprosila,jestli bych jí něco nevystříhala,což jsem i udělala.A během tohoto dne vše bylo stejné,uděl se zase Kolo,kolo mlýnský,Zajíček a další dvě a pak svačinka a po svačince do kuchyňky,kde pro nich učitelka měla připravené zdravé a nezdravé potraviny(na papíře) na téma a děti měly říkat,které to jsou a kam asi patří. A potom si klidně mohly hrát.Jinak zbytek dne proběhl jako včerejšek,ale tentokrát já jsem nečetla,ale byla jsem za to ráda.Jen změna oproti včerejšku byla ta,že jsem nijak nepospíchala domů,tak jsem tam i zůstala do poslední chvíli a šla domů asi až v půl šesté,tak o hodinu a půl později.

Ve středu to bylo do odpočinku celé pouze na mě,tak jsem se i na to musela připravit.Tak jsem snimi udělala ranní kruh a já četla docházku,kdo tam jde a kdo není a jak bylo z těch předchozích dnů,tak i dnes bylo Kolo a Zajíček a pak svačinka a po svačince moje řízená činnost.Tak jsem si je rozdělila do dvou skupinek ke dvou stolům,kde jedna skupinka měla šablonku postavy a měla jí obkreslit a pak domalovat co té postavě chybí a za odměnu kdo to zvládnul a byl ještě čas,tak si jí vymalovat.A druhá skupinka si měla dát barvu temper na dlaň a obtisknout jí a pak články prstů prostředníčku a prsteníčku a pak poslední články ukazováčku a obtisknout a měl z toho vyjít motýl,což se povedlo jen dvou a zbytek si z toho udělal volnou zábavu,protože to neuměli.I dnes než byl oběd jsme šli na chvilku ven na zahradu.A pak po zbytek dne to bylo stejné.Jen na odpoledne pro ně učitelka J. měla připravenou nějakou činnost a to tu,že měly dělat obtisknutí celé ruky a dole bílou barvou udělat tlustou čáru jako sníh a pak pomocé špejle udělat do článků prstů nos,oči a knoflíky a byly z toho krásní pět prstových sněhuláků.Pak jen hraní a šlo se domů.

Dnes ve čtvrtek jsem musela přijít dřív,aby se vše stihlo,tak jsem i během rána,kdy si děti obvykle hrají dělala činnost,tak jsem si vzala některé děti,které chtěli jít prvně.Dala jsem jim papír a tužku,aby si obkreslily jinou postavu a tam domalovali špejlí co chybí a pak postavu vybarvily jednou barvou.A na to,jak to vypadalo,tak se to všem povedlo,takže po hodnocení i jsem to vyvěsila u nich ve školce.Po svačince jsem jim pomáhala s oblékáním a vším kolem toho,jelikož jsme šli do divadla na jedno představení.Tak jsme udělali čtyři zástupy.V prvním šla ředitelka a učitelka v jednom s dvěma holkama a pak šli tři kluci,pak já s holkou a klukem a pak další učitelka se dvěmi klukama.A teda celá cesta tam i zpátky byla o tom,jak jsme ty kluky před námi musely opomenouvat,aby šli. :-D
Po divadle byl oběd,pak odpočinek během,kterého jsem měla hodnocení,které mi dopadlo s pochvalou a radami.A po odpočinku jen hraní a pak pěkně domů.

Dnes poslední den na praxi to bylo o hraní,svačince.Pak některé děti šly na angličtinu dolů do patra a ty děti co tam semnou zůstali semnou dělaly činnost a to tu,že jsem tam měla pro ně připravenou postavu z geometrických tvarů a jsem se ptala na barvy a jaký maj tvar.Potom jsem s nimi opakovala jaké jsou ptoraviny na obrázku a jaké mají barvy a pak šly říkanky a píšničky.Což prvně jsme si říkaly říkanku ,,Kos" a i když jsem jim to vysvětlila a ukazovala co měly dělat,tak ty děti koukaly na mě,jak z jara. :-DCož se divily u učitelky,proč tomu nerozumí.Tak jsme to nakonec zvládly v pořádku.Další říkanka byla na opakování částí těla,což bylo mnohem lepší.A pak písničky ,,Skákal pes,přes oves" a Zelená travička a to byly fakt perfektní,jak se do toho zapojily.Po písničkách jsme se dívaly na zdravé a nezdravé potraviny a jsem jim ukazovala co tam je a to mi měly říkat a tím to skončilo a pak děti co měly angličtinu,tak snimi to stejné,což u nich některých jsem viděla,že je jisté věci nebaví,tak snimi jsem to více střídala,aby je to aspoň trochu bavilo.A pak po obědě jsem jim četla já,což moje čtení bylo už lepší i jsem jim ukazovala obrázky a pak rep.pohádky při které ne všichni usnuly,ale než jsem se nadála,tak všichny děti byly mrtvé. :-d Během jejich odpočinku jsem si s učitelkou dala kávu,při které jsme si dost povídaly.Během hraní jim jejich teta řekla,že když tam jsem naposledy,aby mi řekly říkanku,abych viděla,jak to umí,což se k tomu dobrovolně měli jen dvě děti,dvě s násilím a zbytek nechtěl.A dnes jsem i odcházela i o kousek dřív domů,tak jsem za to byla ráda. A klidně pokud mi nic jiného nezbyde,tak na jaře si to dám znovu tu praxi tady.Kos
Já jsem kos,ty jsi kos.(ukazujeme na sebe,potom na děti)
Já mám nos,ty máš nos.(ukazujeme na svůj nos,ptom na nos dítěte)
Já mám sladkou,ty máš sladkou.(ukazujeme na svoji pusinku,potom na pusinku dítěte)
Já mám hladkou,ty máš hladkou.(pohladíme svojí tvář,potom tvářičku dítěte)

Hlava,ramena,kolena
Hlava,ramena,kolena,palce,
kolena,palce,kolena,palce,
hlava,ramena,kolena,palce,oči,uši,pusa,
nos.

Skákal pes přes oves
Skákal pes přes oves,
přes zelenou louku,
šel za ním myslivec,
péro na klobouku.

Travička zelená
Travička zelená,to je moje potěšení,
travička zelená,to je moje peřina.
Když so smyslím,na ní sehnu,
když si smyslím,na ní lehnu,
travička zelená,to je moje peřina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 El-proana El-proana | Web | 2. února 2014 v 14:45 | Reagovat

Krásný článek :) Hlídání dětí je bezva :)

2 Kubi Kubi | Web | 2. února 2014 v 15:24 | Reagovat

Moc pěkný článek:) Musela to být zábava:)

3 Date tree Date tree | E-mail | Web | 2. února 2014 v 17:03 | Reagovat

To musela být paráda :) mám moc ráda děti, určitě by mě to bavilo :)

4 ANA ANA | Web | 2. února 2014 v 17:13 | Reagovat

Myslím, že to byl zajímavý týden a něco ses naučila. Každý začátek je těžký, ale docela rychle ses do toho vpravila, škoda jen, že ti ten týden bylo zle s angínou.
Ale tomu se nevyhnou ani jiní učitelé a vlastně lidi celkově, a tady vidíš, jaké to je, když ti není dobře a musíš do té práce jít (protože v práci to bude horší než ve škole, ve škole jdeš prostě k doktorovi a máš neshopenku a ve škole se to přejde, ale v práci na tebe pak hledí přes prsty, nehledě, že při opakovaných onemocněních tě leckterý zaměstnavatel propustí, ať je to spravedlivé nebo ne. Taková je bohužel dnešní doba, proto je dobré, když na sobě pracuješ a chceš se dostat co nejvíc do formy.
Myslím, že děti sis získala a že by sis to mohla zopakovat.
Ta říkanka o kosovi mě zaujala, poslední dvě kratičké písničky jsou klasika, kterou snad zná každé dítě u nás, což je dobře, že jsou věci, které zůstávají pořád v oblibě. :-)

5 Ko Ky Ko Ky | Web | 2. února 2014 v 18:53 | Reagovat

[4]:
díky za tvé rady a dávám ti jen za pravdu,jelikož to tak opravdu funguje,znám to i sama od sebe,když chodím do práce tam si nedovolím chybět ani minutu než ve škole:)
jj,získala jsem si tam úplně všechny:)
jj,staré dobré věci jsou stále pořád v oblibě :)

6 Ko Ky Ko Ky | Web | 2. února 2014 v 18:58 | Reagovat

[3]:
jj,byla to jak paráda,ale také dřina:) jj to by tě bavilo,když máš ráda děti :)

7 Ko Ky Ko Ky | Web | 2. února 2014 v 19:01 | Reagovat

[2]:
jj,byla to zábava:)

8 Ko Ky Ko Ky | Web | 2. února 2014 v 19:05 | Reagovat

[1]:
díky za pochvalu,já jsem je nehlídala,dělala jsem vše to co učitelka v mš dělá,takže jsem se o ně starala  a učila je věcem a hrála si s nimi a také povídala :)

9 ♡ HeLLo ♡ ♡ HeLLo ♡ | Web | 2. února 2014 v 19:17 | Reagovat

moc hezky jsi ten článek napsala a je vidět, že tě práce s dětmi opravdu baví a to je moc dobře! :) pro děti jsi vymyslela i skvělé činnosti, jen je škoda, že ti nebylo tak úplně dobře, ale co se dá dělat :/

10 Ko Ky Ko Ky | Web | 2. února 2014 v 19:22 | Reagovat

[9]:
tak snad někdy příště až budu mít praxí,si to o to více vynahradím:)
jj baví mě to a moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama