Ještě jedno

27. července 2013 v 19:00 | Ko Ky |  Návštěvníci
Už jsem k tomuto tématu týdne jeden článek napsala,ale když čtu nějaké komentáře a jiné články,které ještě vyšly,tak mne to nedá a ještě musím napsat pář řádek.


Jsem z pár komentářů a jinýc článků pochitila,že kdo má anu,tak ztrácí vše nebo že pro ana blogy je zlo jako každé jiné atd.


Což bych si dovolila zase něco napsat a ne jako útok ani někoho obhajovat,ale pouze co mne naučil život.
Když někdo má anorexii,tak ač může být pravdivé,že dost věcí díky ní ztratí,tak to tak nemusí být pravidlem.Já ze své vlastní zkušenosti mohu říct,že když jsem díky tomuto stylu zhubla,tak ba naopak ke mne více lidí přišlo(myšleno opravdových přátel,spolužáků atd)mne každý měl rád(lékaři,rodina atd)měla jsem hodně zájmů,chodila jsem ven a cítila jsem se šťastná a to jsem i jedla a ničemu se nevyhýbala.(To že jsem se cítila šťastná nebylo tím zhubnutím,ale lidmi,kteří okolo mne byli a aktivitami,které jsem měla).

To jak někdo bere pro ana blogy jako zlo jako jiné nechápu popravdě,jelikož na tom není žádné zlo,když si dívka vypisuje co dělá nebo co se jí stalo nebo co se jí líbí,to je spíše,ač to zní optimisticky smutné a ze zlem to nemá nic společného.A to neříkám,že bych to neviděla nebo neuměla si představit,ale když se na to podívám z profesionálního a školního pohledu,tak ani žádné zlo nevidím,a když to vezmu z pohledu nemocné holky,tak taky nic,a to nepíšu kvůli tomu,že sem patřím,ale že to tak doopravdy(reálné je) i pravdivé.

Někdo mne sdělil,že pro ana blogy ubližují a pár holek díky tomu bylo špatně,což tyto blogy pak odsuzují,že jsou vinící,že někomu je špatně.
Ale mne příjde,že někteří hledají jen viníky a když někdo napíše,že lezl tam a tam,tak se nezajímá,jak to celé doopravdy bylo,ale hned má jasný konečný názor(MŮŽOU ZA TO PRO ANA BLOGY),což mne osobně příjde trochu nereálné.
Kdokoliv se dívá na tyto blogy,tak se na ně dívá sám ze své vlastní vůle,ne že bych k tomu donucen.A když,ikdyž viděl jak mu to ubližuje i přesto v různých intervalech je navštěvoval,tak není chyba pro ana blogů,ale o tom člověku jediném i to,že se dostal kam se dostal,jelikož nikdo ho nenutíl,aby měl odpor k jídlu nebo měl více pohybu než je zdrávo atd.To kdo je normální a dívá se na tyto blogy se mu to nikdy nestalo(statisticky ověřeno)a když to někoho dostalo,tak to bylo protože nebyl psychicky v pohodě a měl nějaké problémy a neřešil je.Tak je potřeba se podívat kdo je pravým vyníkem mých problému,jestli náhodou to nejsem já samotná než ostatní,jelikož co si povíme,tak je snadnější hledat chyby u ostatních než u sebe,že?(to píšu ze své vlastní zkušeností)-taky jsem dříve vynila ostatní,ale jak jsem starší a srovnanější,jak lékaří tvrdí,tak s pozdějším nadhledem to vnímá jinak.

Pak i bych se chtěla ještě vyjádřit k tomu,jak někdo má názor,že anorektičky musí jíst dietně nebo držet hladovku a když jsou těhotné drží jí stále,a ženy co mají PPP si nedovedou představit,že mají děti a že se seriózně o ně starají.
Což bych k tomuhle řekla,že znám dost žen,které si PPP prošly a mají dítě či děti a jsou svým způsobem šťastně a o své děti se starají ukázkově(i více než ženy,které nemají PPP),mají kamarádky,manželi,přítele a přesto jejich forma PPP se ozývá,neříkám,že u všech,ale u některých ano.
Než ty ženy otěhotněly,tak jedly normálně,měli váhu v pořádku i proto otěhotněly,ale jak sama žena může potvrdit,která si těhotenstvím prošla,tak toto období je dost stresující,což je živením PPP,aby se ozývalo. :/

Nevim proč se i mezi lidmi šíří,že anorexie má jen vystouplé kosti,dívka nejí a končí to smrtí(ano může to takto dopadnout),ale anorexie má několik forem a kdo jí trpí nemusí mít nikdy za celý svůj průběh vystouplé kosti či držet hladovku nebo dietu.Ze své zkušenosti jsem nikdy neměla vystouplé kosti a ani jsem nedržela tolik hladovek jako jiné(ano nějaké jo,ale jen minimum)a přesto mi bylo diagnistikována atypická forma mentální anorexie(což znamená,že nějaký bod chybí tzn.,že nejsem čistá anorektička).

Holt média umění z toho uděla velkou věc,ikdyž to tak ve skutečnosti není,i jak na nějakých stránkách psali o modelkách v ČR co si prošly anorexii,tak to pouze zveličily,jako jiné témata,což je jejich existence co se tak povíme.Ale je škoda,že se tím někteří lidé nechají uhnat a věří tomu a pak to takto propagují dále. :/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 callmebaby callmebaby | Web | 27. července 2013 v 19:11 | Reagovat

Podle mě hodně lidí co che zhubnout, tímhle projdou , a chvíli to trvá, ale nakonec otevřou oči..ale já jsem díky tomu mnohem chytřejší..

2 Ko Ky Ko Ky | Web | 27. července 2013 v 19:17 | Reagovat

[1]:
to si myslím taky,ať jim to nikdo neřekl,že to mají...taky jsem o něco chytřejší než předtím a nedělám samé chyby

3 D. D. | Web | 27. července 2013 v 20:45 | Reagovat

Moc hezky napsaný článek ! Souhlasím !!!

4 Neriah Neriah | Web | 27. července 2013 v 21:43 | Reagovat

No já abych byla upřímná, pokud by se se mnou spolužáci začali bavit až poté, co bych zhubla, přemýšlela bych nad tím, jaké to vlastně mají hodnoty. Ale to už je nemoc dnešní společnosti, posuzovat ostatní jen podle vzhledu.

Dobře... S tím okolo dětí ustupuju... Pominu fakt, že stres matky asi dítěti v těhotenství dvakrát nesvědčí... Ale když se trápí s anou, stejně v tom nevidím to štěstí... Asi opravdu nikdy nemůžu porozumět...

V tomhle mi anorexie přijde nejzrádnější. Když má člověk třeba deprese, vezme si léky. Ale co v tomhle případě?

5 Ko Ky Ko Ky | Web | 27. července 2013 v 22:14 | Reagovat

[4]:
věč,že v tu chvíli tě to nenapadne a ani ti nepříjde divné,že se s tebou baví více,spíše jsi za to ráda a je ti snima dobře
ony i PPPženy co mají děti jsou i šťastnější a více si to období užívají než jiné ženy,což jsem si udělal průzkum,tak proto to vím

v tomto případě?ti na to zítra napíšu článek,ano?

6 Vendy Vendy | Web | 28. července 2013 v 17:29 | Reagovat

Ono bude asi rozdíl mezi dietou a zvracením.Pokud chce holka hubnout tím stylem, že vyzvrátí všechno, co sní, něco není v pořádku.
V 99% stačí upravit si jídelníček a víc se hýbat. Jedno procento je nemoc (hormonální porucha), zbytek je pohodlnost a hledání co nejjednodušší cesty.
Já tě nechci nijak přesvědčovat, že to co děláš je špatné, koneckonců pochopila jsem, že sis něčím prošla a dobrala se nějaké cesty, jak z toho ven (musela bych si přečíst celý tvůj blog, abych věděla, čím to začlo a jak jsi to zvládala).
Jen si bohužel vždycky vzpomenu na mou kamarádku, která příšerně zhubla, aniž chtěla. A které nic nepomohlo, protože měla rakovinu a díky dlouholeté alergii na lepek (o které nevěděla a kterou u ní zjistili až pozdě)rozhašený střevní trakt a rozhašené zažívání. Neprosila se o to, nedržela žádný diety a jedla zdravě,ráda si pochutnala na dobrém jídle, a vybírala si zdravou stravu. Žel, díky onomu lepku bylo všechno špatně.
Chtěla žít a snažila se jíst, bojovala, jenže její tělo to prostě už nepobralo. Bylo jí 44 let a nechala po sobě manžela a dvě holky.
A pak vidím, jak se dobrovolně ničí mladé holky, které mají život před sebou. Jak mám podle tebe reagovat? Zvolat hurá, nic nejezte, za rok budete super?
Je mi jasný, že ne každá anorexie končí selháním orgánů a smrtí, že se dá ukočírovat. Ale ty konce existují a nelíbí se mi, že se v tom holky podporují.
I když bych mohla říct, dělejte si co chcete, mně je to fuk.
Ale nezavání to pak lhostejností?
Pak jsou tři možnosti - kašlat na to, ať si každý dělá co chce, nekašlat na to a snažit se nějak ovlivnit, nebo nekašlat na to a vydatně je povzbuzovat. Já ti nevím, jestli je to zrovna nejlepší řešení. :-?
Před časem jsem zabrousila na pár těchto blogů a zjistila jsem, že je neovlivním. Takže jsem zvolila metodu č.1 a kašlala na to, nemám sílu se prát s celým světem a přesvědčovat někoho, kdo přesvědčen být nechce. Teď o tom znovu píšu vlastně proto, že ana blogy jsou tématem týdne a je toho všude kolem spousta.
PPP zřejmě trpím taky, i když opačně - žeru. Akorát že to neřeším a pokud bych to řešila, pak normální cestou, tj.výběrem kvalitních potravin a pohybem... :-?
Neboj, nebudu tě dál otravovat svými názory, jen jsem chtěla nabídnout pohled z jiného úhlu.
Hezký den, Ko Ky.

7 Ko Ky Ko Ky | Web | 28. července 2013 v 21:23 | Reagovat

[6]:
tak si vzpomeň co se stalo kamarádce a dej to i k některým pro ana blogům a pochopíš,že jak tvrdíš,že se dobrovolně níči tak není,je to úplně jinak,ač na venek se to tak jeví

a ona to není podpora ničení se,ať to takto dost bere,ale podpora kamarádek,které si rozumí a komu se můžeš vypovídat a ke komu máš automaticky důvěru,ono kdyby nás nezklamal a neublížil někdo venku,tak by jsme neměli blogy,ale než budeme zdravé tak blog je součástí(já tomu říkám terapie),která jednou stejně skončí

8 Vendy Vendy | Web | 28. července 2013 v 21:41 | Reagovat

[7]: Jde o to, jestli to bude ty holky zajímat. Tu moji kamarádku jsem uvedla z jiného důvodu - ona nezhubla díky anorexii, ale právě díky rakovině, její hubnutí nebylo dobrovolné. Šlo o to, že jsem ji znala dlouhá léta předtím a byl hrozný pohled, jak najednou jde dolů, jak se snaží a ono to nejde, co podstoupila, jak jí bylo zle z chemoterapie, jak jí vypadaly vlasy, to by všechno ještě zvládla, ale jak slábla a nedostala do sebe jídlo, protože je vyzvracela, nebo s průjmem, a to do sebe cpala tablety proti průjmu a stejně to nepomohlo. Sledovat zdravou vitální holku, která měla šťastnou rodinu a radost ze života, jak se mění a slábne, to je hrozný pohled.
A tyhle holky to podstupují dobrovolně!
Možná se bavíme každá o něčem jiném, zkusím tenhle příměr napsat na některý z oněch blogů, ale počítám, že to bude jak plácnutí do vody.
Ještě k té podpoře mezi kamarádkami a ublížení - ublížení je hrozná věc a dovede rozbít celý dosavadní svět člověka a je mi jasný, že když najdeš spřízněnou duši, že jsi za ni vděčná, stejně jako ona za tebe. Jestli to všechno proběhne tak, že se z toho dostanete, ať ty nebo tvoje kamarádky, je jen dobře. Horší je to s těmi, co se z toho nedostanou a ani nechtějí dostat.
Asi se ti stalo něco zlého a potřebuješ se tím probojovat. Nemysli si, že tomu nerozumím. Protože jsem taky prožila hodně ošklivou věc a trvalo mi hodně dlouho, než jsem se z toho vyhrabala.
Na ty blogy se podívám.

9 Vendy Vendy | Web | 28. července 2013 v 21:44 | Reagovat

P.S. Držím palce, aby se ti dařilo a bylo líp. A jestli ti v tom pomáhá blogování, tak bloguj, piš, povídej. Blog je dobrá volba. 8-)

10 Ko Ky Ko Ky | Web | 28. července 2013 v 21:50 | Reagovat

[8]:
pokud budou mít důvěru,tak by mohlo,ale pokud ne a bude to jen útočné,tak se zachovají stejně
ono ač je to divné spousta těchto holek svým stylem nezhubne,ale díky jinému důvodů,ale jelikož do toho moc nevidí,tak to dávají za příčínu tomu pohybu a nejezení,ale sama ze své zkušenosti a názoru odborníku na PPP mohu říct,že jsou ty důvody(příčiny)když zhubly jiné)
ono to na první pohled vypadá,že je to dobrovolné,ale kdo má psych.poruchu tak to dělá ta porucha ne ty holky sami,kdyby byly zdravé tak to nedělají
a mohu tě na 100% ujistit,že žádná holka,která si někdy založila či založí blog ho nebude mít na vždy,znám dost případů,kdy pak skončily s blogem

11 Christine Christine | Web | 29. července 2013 v 22:28 | Reagovat

stejně jako předchozí článek, je to skvělě a pravdivě napsané :33 není k tomu vlastně ani co dodat, prostě jde vidět, že o tom doopravdy něco víš......

12 Ko Ky Ko Ky | Web | 30. července 2013 v 15:32 | Reagovat

[11]:
děkuji za názor ;)ono když je v tom člověk několik let,tak něco o tom musí vědět

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama